4.BÖLGE ADANA ECZACI ODASI


Nöbetçi Eczane Ekranlarının Eczanelere Kurulumu İle İlgili

Değerli Meslektaşlarımız,

Hepinizin bildiği gibi, Yönetim Kurulumuz tarafından halkımızın nöbetçi eczane bilgilerine en doğru ve hızlı bir biçimde ulaşması ve akılcı ilaç kullanımı konusunda bilgilendirilmesi adına bölgemizde bulunan hastanelerimizin acil servislerine bilgilendirme ekranları yerleştirilmişti. Yine bu kapsamda vatandaşlarımızın akıllı telefon yardımı ile nöbetçi eczanelere ulaşımını kolaylaştıran nöbetçi eczane uygulaması da hayata geçirilmişti.

Yönetim Kurulumuz bu dönem için ise daha önce sizlerle paylaştığımız şekilde nöbetçi eczanelerin ve akılcı ilaç kullanımına ait görselleri içeren ekranların eczanelerimize kurulumu için çalışmalarını sonlandırmıştır.

Bu uygulama sayesinde ekranı kullanan eczanelerimizde nöbetçi eczane takibi eczacı odamız tarafından yapılacak ve eczanelerimiz aracılığıyla akılcı ilaç kullanımına ait mesajlar vatandaşlarımıza iletilecektir.

Konu ile ilgili olarak bir çok firma ve sistemi uygulamaya çalışan eczacı odaları ile görüşülmüş ve bir çok odanın aksine sistemin hazırlanması ve kullanılan ekran için gerek dışarıdan gerekse eczacılarımızdan herhangi bir bedel almadan kurulum aşamasına kadar oluşan tüm maliyetin oda bütçesinden karşılanmasına karar verilmiştir.

Sadece kurulum aşamasında oluşacak maliyet ile elektrik kesintilerine karşı sistemi desteklemek adına kullanılacak güç kaynağı bedeli ile sistemde oluşacak arıza ve aksaklıkların giderilmesi adına yıllık belli bir bakım ve takip ücretinin (2.yıldan itibaren) eczacılarımız tarafından ödenmesi gerekecektir.

Eczane vitrinleri uygun olmayan eczanelerimizin (kapalı darabası olan eczanelerimiz) eczane dışına kırılmaz camdan muhafaza yaptırmaları durumunda aynı ekranlar o eczanelerimize de kurulacaktır.

Sistemin kuruluşuna öncelikle Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerimizden başlanacak olup, ilerleyen günlerde diğer ilçelerimiz içinde aynı şekilde bir uygulama hayata geçirilecektir.

Ekranların eczanesine kurulmasını isteyen meslektaşlarımız ile Odamız arasında bir sözleşme imzalanacaktır. Bu sözleşmede meslektaşlarımızdan LCD Monitörlerin sigorta kapsamına alınması istenecektir.

Bu kapsamda Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerimizde bulunan meslektaşlarımızdan eczanelerine bilgi ekranı taktırılmasını isteyenlerin Eczacı  Odamıza dilekçe ile başvurmaları gerekmekte olup, kurulumlar başvuru sırasına göre yapılacaktır.

 

Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.