Kırmızı – Yeşil Reçete Teslimleri Hk.  (06-04-2017)

Değerli Meslektaşlarımız,

Kırmızı ve Yeşil Reçeteleri içeren Renkli Reçete Sistemi 17.03.2017’den itibaren uygulanmaya başlanmıştı.

Mevzuatımız gereğince her ayın 10’una kadar İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim formu ve kırmızı/yeşil reçetelerin ilk nüshalarını teslim etmemiz gerekmektedir.

Renkli Reçete Sistemi de yürürlüğe girince teslim aşamasında hangi evrakların gönderileceği ile sıkıntılar oluşabilmektedir.

Teslim aşamasında işleyişi kolaylaştırmak için;

·        Eczane Otomasyon sistemlerinden alınan Kırmızı-Yeşil Reçete teslim formlarının da Müdürlüğe gönderilmesi (17 Mart 2017 sonrası reçetelerde dahil olmak üzere)

·        Renkli reçete sistemine girilen reçeteler için; reçete sistemi başarılı şekilde kaydedildikten sonra Renkli Reçete Sisteminden alınan reçete çıktısının da eklenmesi (17 Mart 2017 sonrası reçeteler için)

·        Renkli Reçete Sisteminde “Reçetelerim” kısmının döküm çıktısının eklenmesi (Sağ üst köşede “İşlemler” kısmında “Yazdır” ibaresi ya da / Excel’e aktar” ibaresinden excel’e aktarıp) gerekmektedir.

Renkli Reçete Sistemi yeni uygulamaya geçtiği ve reçetelerin İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslimlerinde sıkıntı yaşanmaması adına dikkat edilmesi önemle duyurulur.